بهترین دکتر پارکینسون

فهرست مطالب

بهترین دکتر پارکینسون

🔺بهترین دکتر برای پارکینسون چه کسی است؟ به چه دکتری برای تشخیص و یا درمان پارکینسون باید مراجعه کرد؟ پیش از جواب دادن به این سوالات بهتر است ابتدا کمی درمورد بیماری پارکینسون بدانیم.

🔺پارکینسون یک بیماری پیچیده عصبی است که بر نحوه عملکرد بدن، به ویژه بر روی مهارت های حرکتی بدن تأثیر می گذارد. علاوه بر اضطراب و افسردگی ناشی از زندگی با یک بیماری مزمن، خود این بیماری نیز می تواند بر تفکر و حافظه تأثیر بگذارد.

مطالعه بیشتر: بیماری پارکینسون چیست؟

🔺هنوز هیچ درمان مشخصی وجود ندارد، بنابراین درمان بر مدیریت علائم تمرکز دارد و به شما اجازه می دهد تا در روز بهترین عملکرد خود را داشته باشید. برای دریافت کامل ترین درمان، به تیمی از پزشکان و متخصصان نیاز دارید.

🔺هر یک از اعضای این تیم در زمینه خاصی از درمان تخصص خواهند داشت. این اعضای تیم باید با هم ملاقات کنند و اطلاعاتی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا بتوانند طیف کاملی از مراقبت های تخصصی را برای نیازهای فردی بیمار ارائه دهند.

🔺در صورتی که پزشکان و متخصصانی که باید فرد بیمار را ویزیت کنند، نمی توانند با هم در ارتباط باشند، می توانید به صورت فردی با هر کدام از متخصصان کار کنید.

🔺در ادامه مقاله دکتر ها و متخصصانی که می توانند در بهبود و درمان بیماری پارکینسون کمک کنند به شما معرفی کرده ایم.

فهرست مطالب

بهترین دکتر پارکینسون

دکتر عمومی برای پارکینسون

🔸پزشک عمومی است که در صورت داشتن هرگونه مشکل سلامتی به آن مراجعه می کنید. گاهی ممکن است پزشک عمومی شما را به متخصصان دیگر ارجاع دهد. همچنین می توانید از آن ها بپرسید که کدام متخصص را توصیه می کنند.

🔸پزشکان عمومی سلامت کلی فرد مبتلا به پارکینسون را مدیریت می کنند. برای معاینات منظم به آن ها مراجعه خواهید کرد.

متخصص مغز و اعصاب برای پارکینسون

🔹متخصص مغز و اعصاب پزشکی است که در درمان اختلالاتی که بر مغز و نخاع تأثیر می گذارند تخصص دارد. می توانید به متخصصان مغز و اعصاب عمومی و یا متخصصانی که بر اختلالات حرکتی تخصص دارند مراجعه کنید. پارکینسون یک اختلال حرکتی در نظر گرفته می شود – وضعیتی در مغز که بر روی حرکات بدن تأثیر می گذارد.

🔹عصب شناسانی که اختلالات حرکتی را مطالعه کرده اند، آموزش و دانش بیشتری در مورد پارکینسون دارند. زمانی که کنترل بیماری با داروهای استاندارد سخت تر می شود، درمان ها و آزمایش های ویژه تری را ارائه می دهند.

🔹متخصص مغز و اعصاب آزمایشاتی را پیشنهاد می کند و داروها را تجویز و نظارت می کند. آن ها همچنین می توانند در مورد آخرین گزینه های درمانی و تحقیقات برای تان توضیح دهند.

فیزیوتراپ برای پارکینسون

🔸فیزیوتراپیست ها به حرکت بهتر اندام های تحت تاثیر گرفته از بیماری کمک می کنند. آن ها میزان تعادل، قدرت، وضعیت بدنی و انعطاف پذیری را ارزیابی می کنند.

🔸فیزیوتراپ می تواند یک برنامه ورزشی برای کمک به بهبود حرکت و جلوگیری از افتادن تنظیم کند. شروع زودتر ورزش به بهبود سریع تر شما کمک می کند.

مطالعه بیشتر: تاثیر فیزیوتراپی بر روی پارکینسون

تست آنلاین پارکینسون روشی سریع و آسان برای تشخیص بیماری پارکینسون است. برای شروع تست بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

کاردرمانگر برای پارکینسون

🔺هدف دکتر کاردرمانگر برای بیماران پارکینسون آسان کردن انجام کارهای روزمره در خانه (مانند لباس پوشیدن و حمام کردن) و در حل کار است و این کار را با اصلاح شیوه انجام کارها و یا با استفاده از وسایل کمکی و فناوری های ساخته شده برای این کار انجام می دهند.

مطالعه بیشتر: تاثیر کاردرمانی بر پارکینسون

گفتاردرمانگر برای پارکینسون

🔹آسیب شناس گفتار و زبان به افراد کمک می کند تا هم به صورت کلامی و هم غیرکلامی (حالات چهره و زبان اشاره) با افراد ارتباط برقرار کنند. در مراحل اولیه پارکینسون، ممکن است برای کمک به کنترل صدا به یک آسیب شناس گفتار و زبان مراجعه کنید.

🔹برخی نیز برای کمک به مشکلات بلع – که ممکن است با پیشرفت پارکینسون اتفاق بیفتد – به گفتاردرمانگر مراجعه کنند تا با انجام تمرینات و تکنیک های مختلف، غذا خوردن شان بهبود پیدا کند.

مطالعه بیشتر: گفتاردرمانی برای بیماران پارکینسون

روانپزشک برای پارکینسون

🔸روانپزشکان بر درمان سلامت روان تمرکز دارند. معمولاً افراد دچار اضطراب یا افسردگی همراه با پارکینسون و همچنین عوارض جانبی داروهای پارکینسون می شوند. یک روان‌پزشک می‌ تواند در صورت نیاز داروهایی را توصیه کند و راه‌ های سالمی را برای کنار آمدن با احساسات به شما آموزش دهد.

پرستاران

🔺پرستاران می توانند نقش بزرگی در مراقبت از افراد بیمار ایفا کنند یا حتی ممکن است بیشتر از پزشکان آن ها را ببینند، به خصوص اگر پرستار در منزل داشته باشند یا در یک مرکز سلامت نگهداری شوند. پرستاران درمورد زمان خوردن داروها و یا انجام کارهای دیگر می توانند به شما کمک کنند.

🔺پرستارانی که به طور منظم با افرادی که پارکینسون دارند کار می کنند، معمولاً تجربه زیادی دارند و می توانند به شما بگویند که با پیشرفت بیماری چه انتظاری از آن مرحله داشته باشید.

چک لیست سلامتی پارکینسون

دکتر تغذیه برای پارکینسون

🔹متخصص تغذیه به نوع رژیم غذایی، افزایش وزن و کاهش وزن در مبتلایان به پارکینسون کمک می کند. آن ها می توانند به شما توصیه کنند که یک رژیم غذایی متعادل برای رفع نیازهای خود داشته باشید. در مراحل بعدی، اگر دچار مشکل در بلع شوید، می توانند غذاهایی را توصیه کنند که خوردن آن ها برای شما آسان تر است.

🔹یک متخصص تغذیه همچنین می‌ تواند به شما کمک کند تا غذاهایی که ممکن است با داروهایی تان تداخل دارند را شناسایی کنید و از خوردن همزمان آن ها با داروهای تان اجتناب کنید.

مطالعه بیشتر: بهترین رژیم غذایی برای پارکینسون

مطالعه بیشتر: تاثیر رژیم مدیترانه ای بر روی پارکیسنون

روانشناس برای پارکینسون

🔸روانشناسان به افراد مبتلا به پارکینسون کمک می کنند تا درمورد احساسات خود صحبت کنند و به شیوه ای سالم احساسات شان را بررسی کنند. 

🔸مشاوران حتی می توانند با خانواده فرد بیمار هم صحبت کنند و به آن ها هم در این راه کمک و راهنمایی کنند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن