شش نکته در مورد راه رفتن بیماران پارکینسون

افرادی که بیماری پارکینسون (PD) دارند ممکن است دچار فریزینگ (freezing) شوند، نتوانند برای چند ثانیه یا حتی دقیقه به جلو حرکت کنند. بسیاری از بیمارانی که از پارکینسون رنج می‌برند این‌گونه احساس می‌کنند که گویا پای آن‌ها با چسب به زمین محکم چسبانده شده‌ است. این بسیار ترسناک و ناامید کننده است. برای کمک به راه رفتن بیماران پارکینسون، تعدادی گام ساده و فن در ادامه آورده شده است.

 

نکاتی برای کمک به راه رفتن بیماران پارکینسون

 

نترسید. بسیار ترسناک است که نتوانید راه بروید. طبیعتاً، دچار اضطراب خواهید شد. این منجر به فریزینگ (freezing) بیشتر می‌شود. فکر نکنید مردم شما را تماشا می‌کنند یا آن‌ها را در انتظار بگذارید. یک جمله است که می‌گوید: “تغییر فکر باعث حرکت می‌شود”. در بسیاری از موارد، مردم دریافته‌اند که اگر آن‌ها بر چیزی دیگری از حرکت کردن فکر کنند، بدن آن‌ها آرام خواهد شد و سپس با خیال راحت حرکت خواهند کرد.

 

با آهنگ حرکت کنید. پیاده‌روی در اطراف خانه خود را با گوش دادن به موزیک انجام دهید. وقتی گیر کردید، آهنگی را در ذهن بخوانید و بدن خود را با آهنگ هماهنگ کنید. بسیاری از مردم دریافته‌اند که این روش باعث شکستن یخ و راه رفتن بیماران پارکینسون می‌شود.

 

جهات را در نیم چرخه تغییر دهید. اغلب فریزینگ (freezing) زمانی اتفاق می‌افتد که می‌خواهید چرخش روی پاشنه را انجام دهید. چرخش با دامنه وسیع‌تری را انتخاب کنید که به شکل نیم‌دایره است و می‌تواند فریزینگ (freezing) شما رفع شود.

 

راه رفتن

 

 

 

یک نقطه کانونی بیابید. اگر یک علامت روی زمین است، همانند یک خط از آن به‌عنوان راهنما استفاده کنید و بر آن قدم بگذارید. اگر هیچ خطی وجود ندارد و نمی‌توانید خطی بکشید، تصور کنید که پله‌ها را بالا می‌روید. این به شما یادآوری می‌کند که پاهای خود را بلند کنید و به راه رفتن بیماران پارکینسون کمک می‌کند.

 

سعی کنید حرکت به طرفین یا عقب داشته باشید. فریزینگ (freezing) به نظر می‌آید که بیشتر مردم را از حرکت به جلو بازمی‌دارد. به عقب گام بردارید و سپس یک گام بزرگ به جلو بردارید. اگر تأثیرگذار نبود سعی کنید وزن خود را به طرفین بیندازید. این باعث خواهد شد که به مغز خود کلک بزنید و دوباره به جلو قدم بردارید.

 

hip-man

 

به دوستان یا خانواده خود اطلاع دهید. پیش افراد خانواده یا دوستانی که بیماری پارکینسون دارند نروید. این منجر به عدم راه رفتن بیماران پارکینسون می‌شود. با سرعت آن‌ها راه بروید و اگر نتوانستند راه بروند، از کلمات تشویق‌کننده برای راه رفتن بیماران پارکینسون استفاده کنید.

شرکت فن آسا با آگاهی از نیاز افراد مبتلا به لرزش دست یا بدن محصولی را تولید کرده است تا افرادی که به علت لرزش دست نمی توانند به تنهایی غذا بخورند یا در غذا خوردن مشکل دارند، به راحتی و تنهایی از پس این کار برآیند.

“قاشق یار”، نوعی قاشق هوشمند که با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قاشق یار به این لینک مراجعه کنید.

قاشق یار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *