تاثیر ویتامین D بر پارکینسون

بیماران مبتلا به پارکینسون به علت مشکل در تعادل، در معرض خطر افتادن قرار می گیرند که یکی از علائم اولیه بیماری است. در مقاله نقش ورزش در بیماری پارکینسون به اثر مثبت ورزش در کنترل تعادل این بیماران اشاره کردیم.در این مقاله نیز سعی داریم تا شما را با تاثیر ویتامین D بر پارکینسون و عوامل بهبود بخش دیگر نیز آشنا کنیم.

چرا تعادل برای بیماران پارکینسون یک معضل است؟

عموما بیماران مبتلا به پارکینسون از سفتی عضلات و دردهای عضلانی رنج می برند. کندی حرکات و سفتی عضلات باعث ایجاد مشکل برای بیمار مبتلا به بیماری پارکینسون می شود و می تواند باعث احساس ناتوانی در بیمار گردد که بسیار ناخوشایند است.

بیماران مبتلا به پارکینسون به علت این مشکلات، در معرض خطر افتادن قرار می گیرند. طبق آمارها  ۷۰ درصد از بیماران پارکینسون حداقل یک بار در سال سقوط می کنند که می تواند موجب مسدومیت، ناتوانی، بستری شدن و کاهش کیفیت زندگی آن ها شود. با این حال، هیچ روش دارویی یا جراحی در حال حاضر برای حل مشکل تعادل این بیماران شناخته شده نیست.

در عین حال، افراد مبتلا به پارکینسون، به خصوص افرادی که بیماری شان پیشرفته است، سطح ویتامین D پایینی دارند که نه تنها سلامت استخوان ها بلکه عملکرد مغز را نیز تحت تاثیر قرار می ­دهد.

تحقیقات درباره اثر ویتامین D به ما چه می گویند؟

مطالعات قبلی نشان داده است که مکمل ویتامین D باعث کاهش میزان سقوط و تعادل در افراد مسن تر می شود. در حالی قبلا گفته می شد که دوزهای بالاتری از ویتامین D موثرتر هستند، شواهد اخیر نشان می دهد که دوزهای بالاتر در جمعیت های مسن تر ممکن است اثرات متفاوتی داشته باشد و موجب سقوط­ های مکرر شود.

در یک مطالعه آزمایشی محققان برای بررسی اثر دوز ویتامین D  بیماران را به دو گروه سنی  کسانی که ۶۶ یا جوانتر هستند و کسانی که ۶۷ سال و بالاتر هستند تقسیم کردند و نتیجه مشاهده شده به این گونه بود که تعادل بیماران در گروه جوانتر، در مقایسه با گروه سنی بالاتر بسیار بهبود یافته بود.

محققان بر این عقیده ­اند که این یافته ها احتمال “نقش وابسته به سن ویتامین D در بیماری پارکینسون را برجسته می کند.”

آن ها خاطرنشان کردند که تاثیر ویتامین D در بیماران پارکینسون در محدوده سنی مختلف در مطالعات آینده می­ بایست بررسی شود.

تاثیر ویتامین D بر پارکینسون

 منابع خوراکی غنی ویتامین D را بشناسیم

ویتامین D از آنجایی که هم می‌تواند از طریق مواد غذایی و هم از طریق نور خورشید جذب بدن ‌شود منحصر به ‌فرد است. خوب است بدانید منابع غذایی غنی ویتامین D بسیار محدود است و در ادامه با برخی از آن ها آشنا میشویم:

  1. شیر غنی شده با ویتامین D که می‌توان از آن بستنی و پنیر غنی شده نیز تولید کرد.
  2. ماهی تن نیز یکی از منابع مفید ویتامین D است و سطح ویتامین D‌ موجود در آن به مراتب بیشتر از ماهی ساردین است.
  3. مکمل‌ها نیز می‌توانند دوز مورد نیاز روزانه این ویتامین را در اختیار بدن قرار دهند.
  4. زرده تخم مرغنیز غنی از ویتامین D است و به همین دلیل توصیه می‌شود زرده و سفیده تخم مرغ را حتما با هم مصرف کنید.
  5. جگر گاو نیز منبع سرشار از ویتامین D به همراه بسیاری دیگر از مواد مغذی مانند ویتامین A، آهن و پروتئین است.
  6. روغن کبد ماهی که با طعم‌دهنده‌هایی چون نعنایا مرکبات و یا به شکل کپسول‌های مکمل ارائه می‌شود، منبع غنی از این ویتامین به شمار می‌آید.
  7. برخی قارچ‌ها نیز مقادیر زیادی ویتامین D در تماس با نور خورشید تولید می‌کنند. قارچ‌هایی که در تاریکی پرورش می‌یابند، عاری از این ویتامین هستند اما برخی از گونه‌های قارچها که در تماس با اشعه فرابنفش خورشیدی رشد می‌کنند، سرشار از ویتامین D هستند.
  8. ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد از منابع اصلی و غنی ویتامین D به حساب می‌آیند. تاثیر ویتامین D بر پارکینسون

منبع


شرکت فن آسا با آگاهی از نیاز افراد مبتلا به لرزش دست یا بدن محصولی را تولید کرده است تا افرادی که به علت لرزش دست نمی توانند به تنهایی غذا بخورند یا در غذا خوردن مشکل دارند، به راحتی و تنهایی از پس این کار برآیند.

“قاشق یار”، نوعی قاشق هوشمند که با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قاشق یار به این لینک مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *