زندگی با بیماری دیستونی

فهرست مطالب

زندگی با بیماری دیستونی و راه های کنار آمدن با آن

دیستونی (dystonia) نوعی اختلال حرکتی است که بر روی فیزیک بدنی تاثیر خواهد گذاشت و همچنین موجب بروز برخی تاثیرات هیجانی و روانی نیز خواهد شد که در نتیجه می تواند باعث به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی فرد شود. افرادی که به دیستونی (dystonia) مبتلا هستند می توانند با این موضوع به راحتی کنار آمده و زندگی مناسب و ایده آلی داشته باشند اما با این شرط که علائم جسمی خود را شناسایی کرده و از بروز هیجانات اضافی روحی و جسمی دوری نمایند. در این مطلب قصد داریم زندگی با بیماری دیستونی را شرح دهیم، با ما همراه باشید.

دیستونی

زندگی عادی با دیستونی

محافظت از سلامت جسمی و روحی هر فردی با توجه به نیاز های وی منحصر به فرد بوده و در موارد متعددی می تواند متغیر باشد و هیچ چهارچوب ثابتی نخواهد داشت. کنترل کردن بیماری دیستونی (dystonia) و برگشتن به زندگی عادی حین ابتلا به این بیماری استراتژی و راهکار ثابتی ندارد در نتیجه تنها برخی پیشنهادات و توصیه های پزشکی وجود خواهد داشت که معمولا پزشکان و متخصصان برای داشتن یک زندگی نرمال با دیستونی (dystonia) مطرح می نمایند تا شاید بتواند به بیماران مورد نظر کمک شایانی داشته باشد.

✅ مطالعه بیشتر: سلامت روان در دیستونی و اهمیت مدیریت شرایط آن 

در ادامه نکاتی ذکر خواهد شد که پیشنهاد می شود در صورت ابتلا به این بیماری حتما این موارد را برای داشتن یک زندگی عادی و نرمال رعایت کنید تا بتوانید بدون دغدغه های اضافی شما نیز لذت یک زندگی عادی را تجربه کنید!

همیشه به دنبال بهترین خدمات پزشکی باشید

معمولا برای کنترل و درمان دیستونی (dystonia) نیاز به یک تیم متخصص است که قطعا باید از تجربه کافی برخوردار باشند. این تیم از افراد و متخصصینی مانند فیزیوتراپ، نورولوژیست، روان پزشک، مشاور و غیره تشکیل خواهد شد که در کنار هم می توانند برای درمان و بهبود دیستونی (dystonia) موثر واقع شوند.

در دوره های درمان فعالیت دائمی داشته باشید

سعی کنید در دوره های درمانی خود شما نیز فعالیت هایی داشته باشید و بیکار ننشینید! درمورد بیماری دیستونی (dystonia) مطالعه کنید و تمامی گزینه های مورد نظر برای درمان و مراقبت های کنترل این بیماری را با تیم متخصص خود بررسی کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

از حمایت های روحی دیگران بهره بگیرید

این مورد به این معنی است که شما می توانید برای داشتن یک روند درمان و کنترل مناسب از کمک خانواده و دوستان خود استفاده کنید زیرا تمامی این افراد در کنار گروه های پشتیبانی یا جلسات مشاوره ای بین افرادی که مبتلا به دیستونی (dystonia) هستند می توانند از لحاظ روحی قدرت بیشتری در شما ایجاد نمایند تا بتوانید با این بیماری مبارزه کنید. در این جلسات و گروه ها شما می توانید نگرانی ها و آسیب پذیری ها را درک کرده و با آن ها روبرو شوید.

به احساسات درونی خود گوش دهید

سعی کنید به خودتان احترام بگذارید، بدن شما نیازمندی های بسیاری دارد. استراحت، تغذیه مناسب، آرامش، ورزش و زمان بندی درست می تواند بهترین عاملی باشد که در برابر عوامل خارجی تحریک کننده دیستونی (dystonia) شما را مقاوم و محکم خواهد کرد. سعی کنید تمامی فاکتور هایی که باعث بهبود شما و یا بدتر شدن حالتان می شود را شناسایی کنید و البته فراموش نکنید که این کار باید با دقت بالایی انجام شود.

درمان های جانبی دیستونی را شناسایی کنید

سعی کنید با پزشک متخصص خود در مورد راه کارهای درمانی غیر سنتی دیگری که وجود دارند نیز صحبت کنید زیرا تمامی این موارد باعث خواهد شد تا روند درمانی شما مسیر بهتری را طی نماید. روش های مکمل بسیاری وجود دارد که در کنار روش های عادی می تواند مثمر ثمر باشند؛ اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که افراد بسیاری وجود دارند که با ترفندهای کذب و دروغ می خواهند به شما ثابت کنند تا درمانی برای دیستونی (dystonia) به صورت منحصر به فرد ایجاد کرده اند. سعی کنید مراقب این دسته از افراد باشید.

ورزش کردن بسیار مفید است

ورزش کردن می تواند در کنترل دیستونی (dystonia) بسیار موثر واقع شود زیرا باعث می شود تا شما کنترل بهتری بر روی قدرت، استقامت، انرژی و استرس خود داشته باشید پس این نکته را فراموش نکنید که یک فیزیوتراپ می تواند با برنامه های تمرینی خود یک روند مناسب را در مسیر بهبودی و زندگی عادی شما ایجاد کند.

✅ مطالعه بیشتر: تاثیر ورزش بر بهبود دیستونی 

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن