درمان افسردگی و اضطراب در دیستونی

فهرست مطالب

درمان افسردگی و اضطراب در حین ابتلا به دیستونی

محافظت از سلامت جسمی و روحی هر فردی با توجه به نیاز های وی منحصر به فرد بوده و در موارد متعددی می تواند متغیر باشد و هیچ چهارچوب ثابتی نخواهد داشت. درمان اضطراب و افسردگی در بیماری دیستونی (dystonia) و برگشتن به زندگی عادی حین ابتلا به این بیماری استراتژی و راهکار ثابتی ندارد در نتیجه تنها برخی پیشنهادات و توصیه های پزشکی وجود خواهد داشت که معمولا پزشکان و متخصصان برای داشتن یک زندگی نرمال با دیستونی (dystonia) مطرح می نمایند تا شاید بتواند به بیماران مورد نظر کمک شایانی داشته باشد.

در ادامه نکاتی ذکر خواهد شد که پیشنهاد می شود در صورت ابتلا به این بیماری حتما این موارد را برای داشتن یک زندگی عادی و نرمال رعایت کنید تا بتوانید بدون دغدغه های اضافی شما نیز لذت یک زندگی عادی را تجربه کنید!

✅ مطالعه بیشتر: زندگی با بیماری دیستونی

دیستونی

افسردگی و اضطراب در حین ابتلا به دیستونی

افسردگی و اضطراب می تواند باعث شود تا کیفیت زندگی شما بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و شدت علائمی که رخ خواهد داد نیز افزایش پیدا کند. در نتیجه علام بیماری دیستونی (dystonia) نیز گسترش پیدا خواهند کرد. پس در نظر داشته باشید استرس و اضطراب حتما باید ارزیابی شده و در صورت وجود هر گونه علائم این نوع بیماری های روحی و روانی سریعا نسبت به درمان آن اقدام کنید!

کاهش استرس در کنار روش های درمانی فیزیکی می تواند نقش مهمی در رفاه عمومی و اجتماعی شما در حین ابتلا به دیستونی (dystonia) داشته باشد پس همواره به دنبال راه درمانی برای کاهش استرس های عصبی باشد زیرا می تواند تا حد زیادی علائم دیستونی (dystonia) را کاهش دهد!

مطالعه بیشتر: سلامت روان در دیستونی

 از روابط عاطفی و اجتماعی خود مراقبت کنید!

گاهی ممکن است افراد مبتلا به دیستونی (dystonia) در زندگی عادی خود کمی منزوی باشند! دقت داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نباید منزوی و گوشه گیر شوید و حتما باید توجه داشته باشید که اگر در روابط خانوادگی یا دوستانه خود دچار مشکل شدید حتما از یک مشاور یا فرد دیگری برای میانجیگری و کمک به حل مشکلات رابطه استفاده کنید. 

این نکته را نیز فراموش نکنید که تمامی این احساسات می توانند علائم شما را تشدید کند پس برای کنترل روند دیستونی (dystonia) حتما به افرادی نزدیک شوید که به شما اهمیت می دهند.

تا حد ممکن به انجام فعالیت های اجتماعی بپردازید

شما به عنوان یک فرد عادی که در جامعه زندگی می کند ممکن است از لحاط روحی و ذهنی نیاز داشته باشید تا جایگاه خاصی را بدست آورید و همواره کارهای خاصی برای رسیدن به این جایگاه انجام خواهید داد و کاملا در مسیر خود استوار هستید اما سعی کنید زمانی که مبتلا به دیستونی (dystonia) هستید برای رسیدن به جایگاه خود تمامی شرایط را سنجیده و هیچ فشار اضافی به خود وارد نکنید و با برنامه ریزی درستی رو به جلو حرکت کنید.

مقابله با شرایط غیر عادی اجتماعی

علائم بیماری دیستونی (dystonia) ممکن است به صورت ناگهانی و در هر شرایطی رخ دهد و شما ممکن است در این زمان در هر جایی حضور داشته باشید پس قطعا برای برخی بروز این علائم ناخوشایند خواهد بود و غریبه هایی که هیچ شناختی از شما ندارند قطعا درک درستی نیز نخواهند داشت پس در چنین لحظاتی سعی کنید خونسردی خود را حفظ کرده و فرد مورد نظر را ببخشید زیرا او هیچ دانشی نسبت به دیستونی (dystonia) ندارد اما شما نسبت به بیماری خود و علائم آن آگاهی دارید.

سعی کنید به انجام کارهایی بپردازید که از آن لذت می برید!

هر شخصی در زندگی خود قطعا مجموعه ای از کارها را در ذهن خود پرورش داده که از انجام آن ها لذت می برد پس سعی کنید به راحتی تمامی فعالیت هایی که از انجام آن ها لذت می برید را پیگیری نمایید و همواره به دنبال سرگرم کننده ترین و لذت بخش ترین کارها باشید. سعی کنید فضای درستی برای بروز تجربیات جدید ایجاد نمایید تا همواره با کنترل استرس و اضطراب از روش هایی که خوشنودی را به همراه دارد بتوانید بیماری دیستونی (dystonia) را کنترل کرده و به طور عادی با آن زندگی کنید!

زمانی که به کمک احتیاج دارید مغرور نباشید!

در برخی مواقع ممکن است شما راه اشتباهی را در پیش گرفته باشید و در نتیجه دچار مشکل خواهید شد پس اگر فکر می کنید مسیرتان اشتباه است آن را اصلاح کنید و انتقادات و پیشنهادات ارائه شده را بپذیرید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن