تشخیص بیماری پارکینسون

فهرست مطالب

۶ واقعیتی که از زمان تشخیص بیماری پارکینسون متوجه شدم

ناتاشا مک کارتی در جزیره پرنس ادوارد زندگی می کند. از زمان تشخیص بیماری پارکینسون در ماه سپتامبر، در سن ۳۷ سالگی، او برای مراقبت از دو دخترش در خانه مانده است. وبلاگ او تحت عنوان “سفر بدن شکسته” (A Broken Body’s journey) می باشد.

میشل جی فاکس گفت: “در حقیقت بیماری پارکینسون مرا آدم بهتری کرده است. یک همسر و یک مادر بهتر”

وقتی که این نقل قول را خواندم، من متعجب شدم که او چگونه به این واقعیت و درک رسیده است. قطعا معتقدم که این تشخیص هدف خودش را دارد که هنوز باید کشف شود. اما متعجب بودم که در چه نقطه ای از زندگی ممکن است قلبا به این جمله برسم. من به چند واقعیت و درک شخصی رسیده ام.

تشخیص بیماری پارکینسون

۱) چیزهای زیادی وجود دارند که از کنترل من خارج است اما بعضی از آن ها را می توانم کنترل کنم.

فکر می کنم سخت ترین بخش همه این ها این است که اگرچه من می توانم برخی از پیشرفت های آهسته را کنترل کنم، اما هیچ کنترلی روی بهتر شدن ندارم. من از زمانی که لودوپا (Levodopa) را شروع کردم خیلی بهتر هستم و برای این روش درمان بسیار سپاسگزارم چرا که می توانم هنگام ورزش کردن به همراه فرزندانم یک کاردستی بسازم. به گونه ای که چهار ماه قبل این کارها غیر ممکن بودند. حالا من پنجره های امیدی دارم که هرچند مختصر هستند اما لذت بخش می باشند. من باید ادامه بدهم و زمان های خالی را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنم.

۲) آینده من قصد دارد متفاوت به نظر برسد

نداشتن توانایی برای کار کردن ایجاد افسردگی می کند و احساس از دست دادن هویت را موجب می شود. من می دانم که اکنون فرصت بیشتری برای استفاده کردن دارم و با آمدن فرزندانم باید ماهی بزرگتری سرخ کنم. (اشاره به این که کارها را خودم انجام بدهم)، مادر خوبی بودن برای دخترانم و مراقبت کردن از خودم. بنابراین می توانم برای سال های زیادی این ویژگی ها را داشته باشم. چرا که آن ها بسیار مهم هستند و باعث از دست رفتن راحتی و آسایش نمی شوند. من هنوز هم در حال سوگواری کردن برای این موضوع هستم که چرا به بیماری پارکینسون مبتلا شدم و این حس راحتی نیست. اما واقعیت این است که نیاز دارم تا روش تفکر خود را تغییر دهم.

۳) مهم است که بر روی زمان حال تمرکز کنم

یک واقعیت عجیب در هفته گذشته برای خانواده ما این بوده است که روش فکر کردن به آینده را تغییر دهیم و بر روی زمان حال تمرکز کنیم. ما زمان های زیادی را برای برنامه ریزی کردن آینده صرف می کنیم. در حقیقت، این ذهنیت باید به قدردان بودن برای نعمت هایی که امروز داریم، تغییر کند و نباید درباره آینده بیش از حد فکر کنیم.

تست آنلاین پارکینسون روشی سریع و آسان برای تشخیص بیماری پارکینسون است. برای شروع تست بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

۴) من یک سیستم حمایتی عالی دارم، اما همیشه افراد نمی دانند چه چیزی باید بگویند

این باور کردنی نیست که جملات می توانند چه کارهایی را در هنگام یک درگیری انجام دهند. از من سوالات بسیاری شده است. یک نصیحتی که به گفتن آن علاقه دارم این است که هرگز هیچ چیزی را جای هیچ کسی فرض نکنید حتی اگر آن چیز مربوط به سلامتی یا چیز دیگری باشد. اشتباه نکنید. به خودت یادآوری کن که در چنین شرایطی افراد تو را درک خواهند کرد. این یک فرایند ساده است و شما جواب سوالی را که قصد دارید بپرسید می دانید.

۵) من قصد دارم پاسخ سوالات بسیاری را بدهم

از من سوالات بسیاری پرسیده شده است، چه تفاوتی بین پارکینسون و پارکینسون جوانی (YOPD) وجود دارد؟ بسیار خوب، هیچی. YOPD هنوز هم پارکینسون است. این به معنای تشخیص جوان است یعنی اگر بیماری پارکینسون در سن جوانی کشف شود اسم آن YOPD می باشد. فقط ۱۰ درصد تشخیص بیماری پارکینسون (PD) زیر سن ۵۰ سالگی هستند. من همیشه نیاز داشتم که منحصر به فرد باشم. فکرش را بکن.

۶) من احساس نمی کنم که نیازی به پنهان کردن داشته باشم

احساس نمی کنم نیازی به پنهان کردن حقیقت یا جایگزین کردن آن باشد. من روزهای خوب و روزهای بد دارم. روزهایی دارم که بعضی چیزهای ساده که باید برای کودک انجام دادن آن آسان باشد، باعث می شود من با ترس و ناامیدی گریه کنم (اشاره به این دارد که قادر به انجام آن کارها نیستم).

✅ روزهایی دارم که بسیار سرسخت هستم و نگرش من فقط این است که پارکینسون را شکست می دهم. روزهایی دارم که در آن احساس خجالت بدی دارم که بخاطر آن عصبانی هستم. اما مهمتر از همه این است که روزهایی دارم که فکر می کنم نگرش من بسیار مفید است و احساس می کنم که به اندازه کافی برای رو به رو شدن با چالش ها قوی هستم و می توانم لذت ها را در چیزهای کوچک پیدا کنم.

✅ گاهی احساس غم اما اغلب اوقات حس لذت بخش ترن هوایی را دارم. امید دارم روزی می آید که می توانم این حقیقت را بگویم که پارکینسون باعث شد من فردی، همسری، مادری و انسانی بهتر باشم. تا رسیدن آن روز فقط به شنا کردن ادامه می دهم. (به نگرش و کارهای خود ادامه می دهم).

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن