در همه درمان‌های فیزیکی، انجام برخی از فعالیت‌های فیزیکی برای افرادی که دارای لرزش دست هستند چالش‌برانگیز است، اما کمی ورزش می‌تواند برای سلامتی مزایایی داشته باشد و تناسب‌اندام به وجود آورد، آرامش ذهنی و جسمی ایجاد کند و به مقابله با چالش‌های زندگی با لرزش کمک کند. نقش ورزش در کاهش لرزش دست بسیار چشم گیر خواهد بود. در مقاله تغذیه مناسب برای کاهش لرزش دست ما به برخی مواد غذایی که بودن آنها در رژیم غذایی شما حیاتی است اشاره کردیم و در این مقاله به بررسی ورزشهای مختلف و نقش آنها در کاهش لرزش دست می پردازیم. همچنین برای آشنایی بیشتر با این مقوله میتوانید به مقاله لرزش خوش خیم مراجعه کنید.

ترمور

 

ورزش‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند به لرزش کمک کند. ورزش سبک که تنش‌های بالایی را بر مفاصل وارد نمی‌کند همانند پیاده‌روی آرام در آب می‌تواند در تقویت نقش ورزش در کاهش لرزش دست کمک‌کننده باشد.

۱.آب‌درمانی

آب‌درمانی شامل انجام دادن ورزش‌های سبک در استخر برای سالم ماندن و جلوگیری از بیماری است. آب‌درمانی می‌تواند به نقش ورزش در کاهش لرزش دست با استفاده از خاصیت شناوری آب و پشتیبانی از عضله‌های ضعیف کمک کند و اجازه حرکت با درد کمتر را می‌دهد.

یک کلاس آب‌درمانی امروز پیدا کنید.

ورزش

2.ورزش تای چی

ورزش تای چی، تمرین و هنر رزمی است که حرکات آرام، مدیتیشن و تنظیم تنفس را ترکیب می‌کند. حس آرامش ایجاد می‌کند، تعادل و استقرار را افزایش می‌دهد و جریان انرژی (چی) را در بدن افزایش می‌دهد به این ترتیب به نقش ورزش در کاهش لرزش دست کمک خواهد کرد.

برخلاف بسیاری از ورزش‌ها و تمرین‌ها، ورزش تای چی به قدرت، نیرو یا سرعت بستگی ندارد که آن برای هرکس به یک ورزش ایده آل تبدیل می‌کند فرقی نمی‌کند جوان یا پیر باشد و یا ضعیف یا قوی.

کلاس‌ها بسیاری اجتماعی هستند و قیمت متغیری دارند، اما قیمت‌ها خیلی بالا نیست. کلاس‌ها به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

۳.پیاده‌روی

پیاده‌روی آرام می‌تواند برای هرکسی با هر سطح تناسب مفید باشد و یکی از راه‌های ارزان نشان دهنده نقش ورزش در کاهش لرزش دست است؛ چه سگی را به پیاده‌روی در یک پارک ببرید یا به اطراف شهر بروید تا کمی هوای تازه دریافت کنید.

به‌هرحال، زمانی که مسافت‌های طولانی پیاده‌روی می‌کنید، سطح مسیر را عاقلانه انتخاب کنید، چون کوه‌پیمایی یا پیاده‌روی در سطوح سخت برای مدت طولانی خطر درد و ناراحتی را افزایش می‌دهد. بنابراین، عاقلانه است که سطوح صاف و نرم‌تر را همانند چمن، شن یا گل که در نواحی جنگلی وجود دارد انتخاب کنید.

مشابه با پیاده‌روی، برخی از مردم آهسته دویدن را نیز در تقویت نقش ورزش در کاهش لرزش دست سودمند یافته‌اند، اگرچه باید قبل از شروع دویدن به یک پزشک عمومی مراجعه نمایید.

آن چیزی که دویدن و پیاده‌روی را به ورزشی خوب تبدیل می‌کند، آن است که نه‌تنها این ورزش‌ها برای روی فرم ماندن کمک می‌کند بلکه مجانی است و می‌توانید هرجایی انجام دهید. انتخاب یک مسیر قبل از پیاده‌روی توصیه می‌شود و می‌توانید مسیرهای رایج را به صورت آنلاین بیابید.

۴.یوگا

یوگا شامل فعالیت‌های آرام طراحی شده برای تناسب‌اندام، انعطاف‌پذیری و تناژ عضله در کنار بهینه‌سازی توان درمانی خود بدن است. تنفس بخش مهمی است و این موضوع در کنار تمرین‌های مدیتیشن و تجسم (تصور یک صحنه) تصور می‌شود که به انرژی دادن به بدن و ذهن کمک خواهد کرد، استرس را کاهش و به تمرکز و تفکر بهتر کمک خواهد کرد و نقش ورزش در کاهش لرزش دست را پررنگ خواهد کرد.

کلاس‌های یوگا در اطراف خود را بیابید.

شرکت فن آسا با آگاهی از نیاز افراد مبتلا به لرزش دست یا بدن محصولی را تولید کرده است تا افرادی که به علت لرزش دست نمی توانند به تنهایی غذا بخورند یا در غذا خوردن مشکل دارند، به راحتی و تنهایی از پس این کار برآیند.

“قاشق یار”، نوعی قاشق هوشمند که با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قاشق یار به این لینک مراجعه کنید.

قاشق یار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *