نقش ورزش در کاهش لرزش دست

در همه درمان‌ های فیزیکی، انجام برخی از فعالیت‌ های فیزیکی برای افرادی که دارای لرزش دست هستند چالش‌ برانگیز است، اما کمی ورزش می‌ تواند برای سلامتی مزایایی داشته باشد و تناسب‌ اندام به وجود آورد، آرامش ذهنی و جسمی ایجاد کند و به مقابله با چالش‌ های زندگی با لرزش کمک کند. نقش ورزش در کاهش لرزش دست بسیار چشم گیر خواهد بود. در مقاله تغذیه مناسب برای کاهش لرزش دست ما به برخی مواد غذایی که بودن آن ها در رژیم غذایی شما حیاتی است اشاره کردیم و در این مقاله به بررسی ورزش های مختلف و نقش آن ها در کاهش لرزش دست می پردازیم. همچنین برای آشنایی بیشتر با این مقوله می توانید به مقاله لرزش خوش خیم مراجعه کنید.

درمان لرزش دست با ورزش های سبک که تنش‌ های بالایی را بر مفاصل وارد نمی‌ کنند همانند پیاده‌ روی آرام در آب می‌ تواند در تقویت نقش ورزش در کاهش لرزش دست کمک‌ کننده باشد.

آب‌ درمانی

آب‌ درمانی شامل انجام دادن ورزش‌ های سبک در استخر برای سالم ماندن و جلوگیری از بیماری است. آب‌ درمانی می‌ تواند به نقش ورزش در کاهش لرزش دست با استفاده از خاصیت شناوری آب و پشتیبانی از عضله‌ های ضعیف کمک کند و اجازه حرکت با درد کمتر را می‌ دهد.

یک کلاس آب‌ درمانی همین امروز پیدا کنید.

آبدرمانی

ورزش تای چی

ورزش تای چی، تمرین و هنر رزمی است که حرکات آرام، مدیتیشن و تنظیم تنفس را ترکیب می‌ کند. حس آرامش ایجاد می‌ کند، تعادل و استقرار را افزایش می‌ دهد و جریان انرژی (چی) را در بدن افزایش می‌ دهد به این ترتیب به نقش ورزش در کاهش لرزش دست کمک خواهد کرد.

برخلاف بسیاری از ورزش‌ ها و تمرین‌ ها، ورزش تای چی به قدرت، نیرو یا سرعت بستگی ندارد که آن را برای هرکس به یک ورزش ایده آل تبدیل می‌کند فرقی نمی‌ کند جوان یا پیر باشد و یا ضعیف یا قوی باشد بلکه نوعی ورزش برای لرزش دست است.

کلاس‌ ها، بسیاری اجتماعی هستند و قیمت متغیری دارند، اما قیمت‌ ها خیلی بالا نیست. کلاس‌ ها به صورت آنلاین نیز وجود دارند.

تای چی

پیاده‌ روی

پیاده‌ روی آرام می‌ تواند برای هرکسی با هر سطح تناسب مفید باشد و یکی از راه‌ های ارزان نشان دهنده نقش ورزش در کاهش لرزش دست است؛ چه سگی را به پیاده‌ روی در یک پارک ببرید یا به اطراف شهر بروید تا کمی هوای تازه دریافت کنید.

به‌ هر حال، زمانی که مسافت‌ های طولانی پیاده‌ روی می‌ کنید، سطح مسیر را عاقلانه انتخاب کنید، چون کوه‌ پیمایی یا پیاده‌ روی در سطوح سخت برای مدت طولانی خطر درد و ناراحتی را افزایش می‌ دهد. بنابراین، عاقلانه است که سطوح صاف و نرم‌ تر را همانند چمن، شن یا گل که در نواحی جنگلی وجود دارد انتخاب کنید.

مشابه با پیاده‌ روی، برخی از مردم آهسته دویدن را نیز در تقویت نقش ورزش در کاهش لرزش دست سودمند یافته‌ اند، اگرچه باید قبل از شروع دویدن به یک پزشک عمومی مراجعه نمایید.

آن چیزی که دویدن و پیاده‌ روی را به ورزشی خوب تبدیل می‌ کند، آن است که نه‌ تنها این ورزش‌ ها برای روی فرم ماندن کمک می‌ کنند بلکه مجانی است و می‌ توانید هر جایی انجام دهید. انتخاب یک مسیر قبل از پیاده‌ روی توصیه می‌ شود و می‌ توانید مسیرهای رایج را به صورت آنلاین بیابید.

پیاده روی

یوگا

یوگا شامل فعالیت‌ های آرام طراحی شده برای تناسب‌ اندام، انعطاف‌ پذیری و تناژ عضله در کنار بهینه‌ سازی توان درمانی خود بدن است. تنفس بخش مهمی است و این موضوع در کنار تمرین‌ های مدیتیشن و تجسم (تصور یک صحنه) تصور می‌ شود که به انرژی دادن به بدن و ذهن کمک خواهد کرد، استرس را کاهش و به تمرکز و تفکر بهتر کمک خواهد کرد و نقش ورزش در کاهش لرزش دست را پر رنگ خواهد کرد.

کلاس‌ های یوگا را در اطراف خود بیابید.

یوگا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدرس:

مشهد – بلوار رضا - رضا 29 - پلاک 81
مشهد - پارک علم و فن آوری خراسان رضوی

فن آسا با هدف طراحی و توسعه ابزارهای هوشمند و نوین توانبخشی و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تلاش داریم زندگی بهتر و آسانتری برای بیماران عزیز به ارمغان آوریم

تلفن :

05191010991
09056799303

فن آسا با هدف طراحی و توسعه ابزارهای هوشمند و نوین توانبخشی و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تلاش داریم زندگی بهتر و آسانتری برای بیماران عزیز به ارمغان آوریم

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن