تست آنلاین پارکینسون

تست آنلاین پارکینسون روشی سریع و آسان برای آزمایش بیماری پارکینسون است. برای شروع تست بر روی تصویر زیر کلیک کنید:

تست آنلاین پارکینسون

پزشک متخصص مغز و اعصاب بیماری پارکینسون را بر اساس سابقه پزشکی، بررسی علائم و نشانه ها و معاینه عصبی و فیزیکی تشخیص می دهد.

ممکن است پزشک یک اسکن کامپیوتری (SPECT) را پیشنهاد کند که اسکن ناقل دوپامین (DaTscan) نامیده می شود. اگرچه این کار می تواند از شبهه بیماری پارکینسون حمایت کند، اما علائم و معاینه عصبی شما در نهایت تشخیص صحیح را تعیین می کند. اکثر مردم نیازی به DaTscan ندارند.

DaTscan شامل تزریق مقدار کمی داروی رادیواکتیو و دستگاهی به نام اسکنر توموگرافی کامپیوتری با تابش تک فوتونی (SPECT) است، مشابه MRI.

این دارو به فرستنده های دوپامین در مغز متصل می شود و نشان می دهد که نورون های دوپامینرژیک در کجای مغز هستند. (نورون های دوپامینرژیک منبع دوپامین در مغز هستند؛ از دست دادن دوپامین همان چیزی است که منجر به پارکینسون می شود.)

نتایج یک آزمایش DaTscan نمی تواند نشان دهد که شما مبتلا به پارکینسون هستید، اما می تواند به پزشک شما در تایید تشخیص یا رد پارکینسون کمک کند.

پزشک ممکن است آزمایشات آزمایشگاهی مانند آزمایش خون را برای رد سایر شرایطی که ممکن است باعث علائم شما شوند، سفارش دهد.

آزمایش های تصویربرداری – مانند MRI، سونوگرافی مغز و اسکن PET – نیز ممکن است برای رد سایر اختلالات مورد استفاده قرار گیرد. آزمایشات تصویربرداری برای تشخیص بیماری پارکینسون مفید نیستند.

علاوه بر معاینه شما، پزشک ممکن است کاربیدوپا لوودوپا (Rytary Sinemet و …)، داروی بیماری پارکینسون را به شما تجویز کند. برای نشان دادن فایده باید دوز کافی به شما داده شود، زیرا دوزهای کم برای یک یا دو روز قابل اعتماد نیستند. بهبود قابل توجه با این دارو، اغلب تشخیص بیماری پارکینسون را تأیید می کند.

گاهی اوقات تشخیص بیماری پارکینسون زمان بر است. پزشکان ممکن است مراجعه به متخصصان مغز و اعصاب که در زمینه اختلالات حرکتی آموزش دیده اند، را برای پیگیری منظم ارزیابی وضعیت و علائم تان در طول زمان و تشخیص بیماری پارکینسون توصیه کنند.

برای شروع تست بر روی لینک زیر کلیک کنید:

Shopping Cart
به بالای صفحه بردن